You are currently viewing Wizytówki – klasyka i skuteczność

Promocja marki to nie tylko reklamowanie jej usług, to także szereg działań, które mają na celu zwiększenie jej świadomości oraz zaprezentowanie samej firmy. Także w tym zakresie mamy sporo możliwości do wyboru, niemniej nadal jednym z podstawowych narzędzi, o doskonałej skuteczności pozostają wizytówki. Rozwiązanie to w łatwy sposób pozwala nam w formie skrótowej zaprezentować podstawowe informacje związane z przedsiębiorstwem.

Niezbędne elementy na każdej wizytówce

wizytówki Wizytówki to także doskonały sposób, by przypomnieć potencjalnemu kontrahentowi czy klientowi o naszej firmie. Należy jednak pamiętać o tym, że skuteczność wizytówek jako narzędzia promocyjnego i wspomagającego budowanie wizerunku i świadomości firmy zależy od tego, w jaki sposób zostaną one wykonane. Największą rolę odgrywa tu projekt — od tego, jak zostanie on przygotowany, będzie zależało to, w jakim stopniu efektywne będą same wizytówki. Dlatego pamiętajmy o kilku naczelnych zasadach. Przygotowując projekt, pamiętajmy o tym, by na wizytówce znalazły się tylko najpotrzebniejsze informacje: nazwa firmy, jej adres, dane korespondencyjne, mail, telefon. Warto także na wizytówce umieści logo firmy. Pamiętajmy, tylko by było ono odpowiedniej wielkości i dopasowane do samego stylu wizytówki.

wizytówkiTu właśnie jedna uwaga: grafika, zawsze jest tym elementem, który przykuwa uwagę, jednak by podziałała na naszą korzyść musi być odpowiedniej jakości, dlatego sama szata graficzna wizytówki, jak i logo firmowe, które się na niej znajdzie musi prezentować się profesjonalnie. Są to te elementy, które warto powierzyć doświadczonym grafikom, którzy znając nasze oczekiwania i specyfikę firmy są w stanie przygotować dla nas projekt, który będzie wyglądał profesjonalnie — odczucie to przełoży się na sposób myślenia o firmie, co jest bardzo dużą wartością. Im lepiej zaprojektowana wizytówka, tym większa jej skuteczność, niemniej jeśli zależy nam na ograniczeniu kosztów, projekt z powodzeniem można przygotować samodzielnie, tu, jednak jeśli nie mamy odpowiednich narzędzi graficznych czy też nie jesteśmy przekonani co do tego, jakie rozwiązania zadziałają najlepiej, postawmy na minimalizm — prosta i schludna wizytówka to zawsze lepszy wybór niż przepych, który będzie sprawiał wrażenie mało poważnego, przez co i firma może zostać tak odebrana.

Skuteczność wizytówek to bez wątpienia ich ogromna zaleta, za tym rozwiązaniem przemawia jednak jeszcze jedna rzecz, a mianowicie bardzo przystępna cena, co sprawia, że jest to rozwiązanie przystępne dla każdej firmy, bez względu na to ile środków może przeznaczyć na promocje swojego przedsiębiorstwa.