You are currently viewing Projektowanie stron od strony graficznej

Projektując strony internetowe na pewno trzeba mieć na względzie wiele czynników. Jest to wybór odpowiedniego hostingu, nazwy domeny, napisanie dobrych tekstów, całe kodowanie strony, wybór szablonu i tak dalej.

Projekt strony i kolory

projektowanie stron Prac jest bardzo dużo. Jednak bardzo dużą uwagę należy przywiązywać do grafiki i wideo na stronie. Jeśli portal internetowy nie będzie prezentował się dobrze, trudno będzie się na nim odnaleźć to na pewno odwiedzający zaraz opuszczać taką stronę internetową i przejdą na inną. Jak to zrobić, żeby projektowanie stron od strony graficznej prezentowała się rewelacyjnie? Bez wątpienia ważny jest sam układ strony. Na górze znajduje się zazwyczaj nazwa portalu i jego logo, poniżej lub z lewego boku jest menu. Poniżej znajdują się treści. Na pewni górna część musi być widoczna, choć nie może zajmować dużej części ekranu. Najlepiej jest umieścić nazwę w lewym górnym rogu. Logo powinno być proste, nie posiadać dużej ilości małych elementów, detali które nie będą widoczne na małym ekranie. Potem umieszcza się menu główne i wyszukiwarkę. Warto jest te dwa elementy umieścić koło siebie. Wyszukiwarka to tylko małe okienko z ikonka lupki, czy przyciskiem ,,szukaj”. Menu powinno być umieszczone pod logo lub z lewej strony. Menu może być rozwijane automatycznie lub po kliknięciu.

projektowanie stron Podkategorie ułatwiają znalezienie tego czego szukamy na stronie. Kategorie powinny być dobrze nazwane, żeby było wiadomo co tam znajdziemy. Treści na stronie powinny być prezentowane w sposób atrakcyjny. Grafiki przyciągają wzrok, dlatego też do każdego wpisu na blogu czy newsa na stronie internetowej warto jej dodawać liczne pokazujące problem grafiki. Grafika powinna być widoczna, jednak nie powinna przysłaniać tekstu czy też nie powinno być więcej zdjęć niż tekstów, chyba że to fotonews czy fotoblog. Kolory użyte na stronie powinny być dobrane do profilu działalności filmy. Jeśli to strona sprzedająca zwiewne sukienki czy meble w stylu prowansalskim to sprawdzą się barwy jasne i pastelowe. Jeśli to portal o maszynach, motoryzacji, czy o ,,męskich sprawach” to można postawić na ciemniejsze barwy. Czcionka powinna być w kolorze kontrastującym, widocznym na tle strony. Nie powinno jednak się używać kolorów zbyt intensywnych, fluorescencyjnych. Warto jest przemyśleć koncepcje widzialną strony internetowe.

Trzeba zadbać o kolory, czcionki, wielkość tekstów, ilość zdjęć i ich pokazanie, funkcjonalne menu i możliwość wyszukiwania, jak również o widoczność logo. Dobra grafika na pewno przyciągnie wzrok odwiedzających.