You are currently viewing Kasetony reklamowe – czym są i jak działają?

Kasetony są jedną z form reklamy zewnętrznej. Można je stosować również wewnątrz budynków. Ich działanie oparte jest na podświetlaniu napisu lub wzoru od wewnątrz przy pomocy różnego rodzaju oświetleń. Najczęściej w kasetonach wykorzystuje się technologię LED, która nie tylko zapewnia wysokie natężenie, ale również jest wyjątkowo oszczędna.

Dobre kasetony reklamowe

tanie kasetonyTo ważne, kiedy instalacja jest włączona przez większość dnia lub całodobowo. Występują różne rodzaje kasetonów, które różnią się od siebie między innymi kształtem lub sposobem montażu. W zależności od potrzeby instalacja może zostać zamontowana jednostronnie lub dwustronnie. W pierwszym przypadku najczęściej znajduje się ona nad drzwiami lokalu, równolegle do ściany budynku. Natomiast jeżeli chodzi o instalacje dwustronne, to te można zamontować chociażby na słupach, czy filarach znajdujących się obok lokalu. Są one wówczas prostopadle ustawione do ściany budynku i przyciągają uwagę potencjalnych klientów z obu stron. Producenci kasetonów umożliwili swoim klientom stworzenie niemalże dowolnych kształtów produktu. Dostępne są między innymi prostopadłe, kwadratowe, okrągłe, czy w formie rombu.

tanie kasetonyMoże różnić się również materiał, z jakiego zostały wykonane. Do ich produkcji używa się plexi, frontów frezowanych oraz tkaniny winylowej. Dobór odpowiedniego tworzywa zależy od wielkości instalacji. Zazwyczaj producenci z chęcią doradzą i podpowiedzą w kwestii wyboru. Wartym uwagi jest fakt, że materiały wykorzystane do produkcji są niezwykle odporne na niekorzystne warunku atmosferyczne, dzięki czemu bezproblemowo mogą być umieszczone na zewnątrz, nawet kiedy często pada. Dobre i tanie kasetony to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą dotrzeć do jak największej ilości odbiorców. Tego typu instalacje mogą posłużyć w celach informacyjnych, reklamowych, a także wizerunkowych. Koszt zaprojektowania, wyprodukowania oraz zamontowania takiej reklamy zewnętrznej nie jest wysoki i z pewnością ułatwi potencjalnym klientom odnalezienie siedziby przedsiębiorstwa. Reklama w formie kasetonu w dużej mierze oparta jest na indywidualnych preferencjach zamawiającego. To on może dostosować jej wielkość, kształt, przeznaczenie, czy wzory, które mają zostać podświetlone.

Decyduje także o rodzaju oświetlenia i sposobie montażu. Taką instalację można bezproblemowo stworzyć przy współpracy z każdym producentem, który zajmuje się reklamami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Z pewnością zawsze z chęcią doradzi i pomoże dostosować najodpowiedniejszy produkt.